Dentální hygiena

  • Problémy v dutině ústní na zubech (zubní kaz) i přilehlých tkáních (parodontitida) jsou způsobeny dlouhodobým působením bakteriálního povlaku. Ten se v ústech tvoří neustále, ale je třeba ho pravidelně a pečlivě odstraňovat. 
  • Bohužel většina nově příchozích pacientů má i po vyčištění chrupu na zubech přítomný bakteriální povlak v nadměrném množství. Velmi často je toto způsobeno nevhodnou technikou čištění a neefektivními hygienickým pomůckami. Lidé často soustředí pozornost na zubní pasty a ústní vody, ovšem jejich efekt v redukci mikrobiálního povlaku na zubech je minimální. Základem je mechanické odstranění plaku správně vybraným zubním a především mezizubním kartáčkem. 
  • Faktorů, které rozhodují o tom, jestli zubní kaz vznikne, nebo ne, je mnoho. Při správně nastavené a pečlivě prováděné zubní péči ovšem nemusí vzniknout vůbec. Jsme schopni Vás naučit čistit tak, abyste měli zuby zdravé a uchovali jste si svůj chrup po zbytek Vašeho života. Stačí jen následovat naše pokyny. Čištění zubů není velká věda a nemusíte trávit touto činností hodinu denně. Stačí to dělat efektivně, což Vás rádi naučíme.